Testy alergiczne i odczulanie

Alergia – praktycznie uznana za chorobę cywilizacyjną – nieleczona często kończy się astmą. Alergie diagnozuje się poprzez testy alergiczne:

1. Inwazyjne: z krwi (IgE) oraz skórne (powyżej 3 roku życia).
2. Bezinwazyjne – testy komputerowe – na testerze podczerwieni lekarz umieszcza kolejno wyselekcjonowane alergeny i wprowadza w pole pacjenta. Pozostaje tylko dołożenie punktoskopu do palca i odczytanie wyniku.

W ten całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny sposób wiemy, na które alergeny jesteśmy uczuleni. Alergie diagnozuje się poprzez testy alergiczne. Następnym etapem leczenia jest odczulanie alergenów bądź ich eliminacja.
Najprościej odczula się alergeny pyłkowe (drzewa, trawy, grzyby pleśniowe) – nawet po 2 dziennie. Można to robić także w okresie pylenia, lecz wtedy okres reemisji jest krótszy. Trudniej z alergenami centralnymi (tj. mleko, jajko, gluten czy roztocza kurzu domowego) – potrzebne są trzy odczulenia danego alergenu i czasem dwa tygodnie diety eliminacyjnej. Po tygodniu od ostatniego odczulenia wykonywany jest bezpłatny test sprawdzający prawidłowość odczuleń.
Średni okres reemisji po odczuleniu alergenu to 4-5 lat.
Stosujemy także rodzaj swoistej gwarancji na odczulane alergeny i wynosi on 1 rok od pierwszego odczulenia danego alergenu.

 

Umów się telefonicznie na wizytę

22 643 07 96 lub 22 644 03 60 – od poniedziałku do piątku w godz. 8-18

Facebook